• Zaloguj
  • Brak produktów w koszyku.

O mnie

Dowiedz się jak uwolnić nieograniczony potencjał Twoich dzieci, jak pomóc im osiągać fantastyczne wyniki, ucząc się sprytniej, a nie dłużej.

 

hand-1915350_1920

 

Cześć, mam na imię Kinga. Strasznie się cieszę, że tu jesteś, bo myślę, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Ty i ja. Ciągle czegoś szukamy. Lepszych rozwiązań, prostszych ścieżek, skuteczniejszych strategii. Po co? Bo wiemy, że czas jest bezcenny, a wiedza jest przepustką do niesamowitych rzeczy.  Dlatego nie możemy patrzeć, jak nasze dzieci trwonią czas – permanentnie i bez ustanku. I nie dlatego, że są leniwe, czy nieposłuszne, ale dlatego, że nie znają sposobów jak ten czas sprytnie wykorzystać. Martwi nas, że nauka jest dla naszych nastolatków  złem koniecznym, a odrabianie lekcji powodem niekończącej się wojny domowej.

 

Wszyscy potrzebujemy w życiu równowagi.

 

Nasze dzieci, nawet te starsze, potrzebują czas nie tylko na naukę, ale również na zabawę, odpoczynek, czy rozwijanie swoich zainteresowań. Niestety przeładowane programy edukacyjne i brak umiejętności strategicznej nauki prowadzą do tego, że dzieci godzinami siedzą nad książkami, a wyniki często nie są zadowalające. Zmęczenie, stres i frustracja nie grają w jednej drużynie z przyswajaniem wiedzy. Uczniowie są tak przytłoczeni, że  reagują agresją, gniewem, albo totalną obojętnością.

 

Żeby tylko dotrwać do końca szkoły, ostatniego semestru, końcowego egzaminu, a potem ….. wolność!!!

 

No, niestety nie do końca. W takim tempie, w jakim następuje rozwój technologii,  nasze dzieci będą uczyć się całe życie. W każdej pracy i na każdym stanowisku będą innowacje – nowe technologie, nowe systemy, nowe programy. Ich sukces będzie zależał od tego, czy będą w stanie efektywnie przyswajać ten ogrom nowych informacji.

 

Na szczęście, umiejętność  szybkiej i efektywnej nauki jest czymś, czego można się nauczyć. Istnieją na to sprawdzone i potwierdzone naukowo strategie i metody, z których korzystają już tysiące osób.

 

Moją misją jest przekazać te metody jak największej ilości osób. Z niewielką pomocą rodziców, każdy uczeń może osiągnąć niesamowite wyniki w nauce, i to nie tylko tej szkolnej, ale w nauce czegokolwiek – gry na fortepianie, programowania, tańca, tenisa, rysunku ……. (tu wstaw to czego Twoje dziecko od dawna chciało się nauczyć, ale  nie znajdowało na to czasu).

 

Okazuje się, że małe zmiany mogą przynieść zaskakujące efekty.

 

Kim jestem? Jestem osobą, która przez całe życie czegoś się  uczy. Najpierw szkoła, studia, wyjazd do USA i aspiracje do pracy, która nie miała nic wspólnego z moim wykształceniem. Musiałam więc w błyskawiczny sposób nauczyć się, nie tylko nowego zawodu, ale i nowego języka. Zdałam egzaminy i uzyskałam wymagane certyfikaty. Proces ten zajął mi ułamek czasu, w porównaniu z innymi osobami na tej samej ścieżce zawodowej. Później kolejne kursy i szkolenia. Jedne do pracy, inne dla przyjemności. Lubię odkrywać nowe ścieżki, więc po powrocie do Polski – inna praca, nowa branża, szalone wyzwania.

 

Nauka zawsze sprawiała mi radość, była czymś co przychodziło mi z dużą łatwością.

 

Czy to znaczy, że  jestem bardziej inteligentna od innych? Oczywiście, że nie ( choć byłoby miło 🙂 ). Zaczęłam analizować tę sytuację i odkryłam, że kluczem do sukcesu nie jest wysokie IQ, ale strategia jaką wykorzystujemy do nauki. Osoby, które mają problemy z przyswajaniem wiedzy, zwykle mają kłopoty z organizacją własnego czasu, planowaniem, koncentracją, zapamiętywaniem, czy motywacją. Na szczęście można się tego wszystkiego nauczyć, a pozytywne skutki będą widoczne w każdej sferze życia. Od wielu lat dzielę się moją wiedzą z innymi i niesamowitą satysfakcję sprawia mi obserwowanie zmian jakie zachodzą w ich życiu.

 

Czy znam wszystkie odpowiedzi? Jasne, że nie. Czy popełniam błędy? Jak każdy. Czy moje dzieci nigdy nie wpadają w pułapkę dezorganizacji i ociągania się? Byłoby wspaniale! Ale nie dążę do perfekcji. Uważam, że jest niepotrzebna, a nawet niebezpieczna. Zależy mi na tym, żeby nauczyć dzieci zaradności, samodzielności, konsekwencji i odpowiedzialności.

 

Do kogo kieruję moje słowa?

 

Przede wszystkim do rodziców i dzieci od klasy czwartej szkoły podstawowej, bo  wtedy właśnie dziecko jest gwałtownie przerzucane z bezpieczeństwa i prostoty edukacji wczesnoszkolnej, do niezwykle wymagającej, często chaotycznej i stresującej dalszej nauki.

 

Licealiści, studenci i wszyscy ci, którzy uczą się czegokolwiek, również mogą skorzystać z metod tu przedstawionych. Są one uniwersalne, sprawdzone i łatwe do zastosowania.

Zapraszam serdecznie,

Kinga Gajko

TOP
© 2016 Kinga Gajko

PROJEKT I WYKONANIE: WEBIMPULS.PL

X